"

Spanilá jízda turnajem Nadějí – Bolest hrála opět po roce finále!

08. 03. 2017 Sdílej na FutsalBrnoLive.cz

Bolest se sešla krátce po poledni ve složení Michal v bráně, v poli pak Fuky, Vojta, Sykin st., Kája, Sykin ml., Lukáš, Milan a Šimi. Systém byl stejný jako v základních skupinách, tzn. každý zápas byl vlastně jeden 20timinutový poločas.

Krátce po poledni jsme nastoupili proti vítězi základní skupiny A - mužstvu Vema. Poměrně vyrovnané utkání se hrálo celkem opatrně, šancí bylo jako šafránu a nakonec ani jedno mužstvo nedokázalo vstřelit gól. Stejně jako Vema jsme si i my zapsali první bod do tabulky za remízu 0:0.

Jako druhá se nám do cesty postavila Kocovina, třetí tým ve skupině D. Na minulém turnaji jsme se s ní rozešli smírně 2:2, teď však Bolest proti nekompletnímu soupeři naprosto dominovala. První trefu obstaral Kája bombou do šibenice z přímého kopu, Sykin ml. pak po kombinaci s Kájou zvyšoval už na 2:0 a tentýž hráč přidal i třetí gól do sítě Kocoviny. Ta se potom neúspěšně pokoušela o power play a Bolest ji dorazila úplně, nejdříve Michal střelou z vlastní brány - 4:0 a pak Šimi, který vystihnul rozehrávku protivníka a dovezl míč až do sítě - 5:0.

Po těchto výsledcích jsme postoupili do čtvrtfinále, které se už hrálo vyřazovacím systémem. Na Bolest vyšel tým AS Svratka, neboli kombinované mužstvo West Žab. Proti pohyblivějšímu soupeři jsme vsadili na defenzívu, Michal chytal jako obvykle výborně, obrana pracovala perfektně, a tak jsme se prosadili pouze my, jediným střelcem se stal Sykin ml., který pumelicí vymetl pavouky ze šibenice soupeřovy brány - 1:0. Výhru jsme vydřeli, v utkání jsme byli o gól šťastnějším mužstvem :-)

A jedeme dál - Bolest - Stones B. Zopakoval se semifinálový souboj z loňských Nadějí, kdy jsme stejného soupeře porazili 2:0. Sykin ml. měl střeleckou fazónu a začal ve spolupráci se Šimim Stones ničit. Opět jsme velmi dobře bránili a podnikali rychlé a zdrcující protiútoky. První dvě branky byly hodně podobné - Šimi vždy dostal míč na švestku (Šimi říkal, že hruška se mu nelíbí), přistrčil Sykinovi ml. a ten dvakrát před gólmanem zachoval chladnou hlavu - 2:0. Třetím svým gólem pak Sykin ml. dokonal hattrick - 3:0. Stones se pak pokoušeli o korekci skóre při dlouhé power play, nejdříve sice snížili na 3:1, poslední slovo měl ale Milan, který střelou do prázdné brány uzavřel skóre na 4:1.

Čekalo nás po roce opět finále a v něm Vyšší Princip. Ten ve druhém semifinále porazil s přehledem jinak výborně hrající Onyx 3:0 a při pohledu na technické rychlonožky v řadách našeho finálového soupeře nám lehce tuhla krev v žilách. Bylo jasné, že otevřenou partii s tímto týmem hrát nemůžeme, takže taktika byla jasná, bránit a zkoušet brejky. Poměrně dlouho se nám dařilo nájezdům Vyššího principu odolávat, pak však přišel ťukes, se kterým vážně nešlo nic dělat a poprvé jsme dnes prohrávali - 0:1. S tím se však nechtěl smířit dnes střeleckou múzou políbený Sykin ml., který podnikl brejk po levé straně a bodýlkem na bližší tyč srovnal na 1:1. Další šance soupeře jsme ubránili, my jsme ty svoje nedokázali dotáhnout do úspěšného konce, stav se už nezměnil a o vítězi celého turnaje musely rozhodnout penalty. Za Bolest se postupně trefili suverénně Lukáš, haluzově Kája a bohužel nedal Šimi, všichni tři střelci Vyššího principu byli úspěšní a náš tým tak v penaltové loterii neuspěl - p.k. 2:3.

Odehráli jsme výborný turnaj, konečně nám to sedlo a do puntíku jsme plnili taktické pokyny. V pěti dnešních zápasech jsme dostali pouhé dva góly, dozadu pracoval výborně celý mančaft a Michal se v bráně překonával. Sykin ml. měl neskutečnou střeleckou fazónu a dotáhl nás do finále. Pochvalu zaslouží celá Bolest, jen tak dál!

 


Výsledky:

Skupina H

12:45 Vema - Bolest 0:0

13:10 Bolest - Kocovina 5:0, branky 2x Sykin ml., Kája, Michal a Šimi

13:35 Kocovina - Vema 1:3

1. čtvrtfinále

10:40 E1 - F2 Vyšší princip - Sokol I. 2:2 pk 3:1

2. čtvrtfinále

11:05 F1 - E2 Tropa - Stones B 0:2

3. čtvrtfinále

14:15 G1 - H2 Onyx - Vema 5:0

4. čtvrtfinále

14:40 H1 - G2 Bolest - AS Svratka 1:0, branka Sykin ml.

1. semifinále

15:10 Vyšší princip - Onyx 3:0

2. semifinále

15:40 Stones B - Bolest 1:4, branky 3x Sykin ml., Milan

o 3. místo:

16:05  Onyx - Stones B 2:2 pk 5:6

finále:

16:35  Vyšší princip - Bolest 1:1 pk 3:2, branka Sykin ml., pk Lukáš a Kája

 


Jinde na FutsalBrnoLive.cz


Hlavní partneři projektu FutsalBrnoLive.cz