"

2.LIGA: Atraps porazil Vlky a Nasan podlehl Tangu B

08. 03. 2017 Sdílej na FutsalBrnoLive.cz

Atraps Brno – Žabinští Vlci Brno 4:2

Branky: Brůna Martin, Prokeš Tomáš, Malíř Miroslav, Šidla Ondřej - Svoboda Pavel, Kratochvíl Michal

Atraps Brno zakončilo sezónu v derby s Žabinskými Vlky. Hostujícímu týmu se v letošním ročníku nedařilo dle představ a možná jsou jak hráči, tak i realizační tým rádi, že si odpočinou a budou moci připravit na další sezónu. 
První gól vstřelil hrající trenér domácích Martin Brůna. Hostující Svoboda dokázal těsně před koncem poločasu vyrovnat. Atraps vstoupilo skvěle do druhého dějství. Góly Šidly a Malíře dodali klid na sálovky hráčů. Ve 34. minutě navíc zvýšil vedení Prokeš již na 4:1. 
Ve 37. minutě sice snížil Kratochvíl, ale na rozdělení bodů to už nic nezměnilo. Atraps se ve své premiérové sezóně umístilo na krásném čtvrtém místě a naznačilo, že v následujících sezónách bude patřit k nejlepším týmům. 
Vlci se zejména druhou polovinou protrápili a nakonec jim patří předposlední příčka. 

 


Nasan Brno - Tango Hodonín B 5:8

Branky: Kocourek Lubomír 3, Hoffmann Martin, Štefl Lubomír - Janulík Tomáš 4, Brezina Martin, Cenek Čeněk, Vanda Filip, Doubravský Bohumír

Hodonínské „béčko“ jelo do Brna s cílem vyhrát, neboť právě výhra by je posunula na páté místo před VŠB. Nasanu sice nešlo o možnost posunu v tabulce, ale zmírněná ztráta či možnost dostat se nad 10 bodů byla lákavá. 
Hosté vstoupili do zápasu velice aktivně. Již v první minutě se prosadil Janulík, který ještě v tu chvíli netušil, jak moc podařené utkání to pro něj bude. Do 12. minuty vedl Hodonín rozdílem 4:0! Domácí však nesložili zbraně a během šesti minut dokázali snížit na rozdíl jediné branky. Závěr zápasu patřil opět hostům, kteří díky dvěma slepenými góly šli do kabin s luxusním náskokem 3:6. 
I úvod druhého poločasu patřil Hodonínu, který se díky své aktivitě dostal do pětibrankového vedení. Domácí dvěma góly sice snížili, ale o body se jim už zabojovat nepodařilo. Pohledný zápas tak skončil 5:8. 

 


UTB Zlín – Amor Lazor Vyškov 3:5

Branky: 15. Antošík, 16. Krajča, 40. Antošík – 19. Bílek (Král), 20. Chubirka, 36. Jindra (Štolba), 38. Král (10m kop), 40. Karabina

Vyškov jel do Zlína s poslední šancí dostat se na druhé místo. Pravděpodobnost stříbrné pozice po utkání Baník – Vyškov se zdála být pro Amor Lazor nulová. Ovšem finiš soutěže nabídl další obrovské drama a i přes ne zcela excelentní koncovku Vyškova se jeho hráči a realizační tým dokázal dostat na druhou příčku. 
Utkání bylo dlouho velmi opatrné. První gólovou radost si připsal Antošík, jehož po minutě okamžitě napodobil Krajča a Zlín vedl 2:0. Amor Lazor ukázal svou vnitřní sílu a ještě do konce poločasu, taktéž dvěma slepenými góly, dokázal vyrovnat. 
Druhý poločas byl v podobném duchu jako ten první. Hosté však začínali být aktivnější, nastřelili dvě břevna a tyč. Důležitý moment nastal v 35. minutě, když se Jindra chtěl dostat z obležení dvou protivníků, u toho byl faulován. Pavel Krajča byl následně vyloučen a Vyškov hrál přesilovku. Do ní šel tým Tomáše Galii dobře připraven. V závěru mnoha přihrávek se objevil Jindra, jenž dokázal prostřelit brankáře a dostal Vyškov do vedení. 
O dvě minuty později se zlínský tým pošesté provinil proti pravidlům a Královi se nabídla možnost rozvlnit síť z desetimetrového kopu. Ve 40. minutě snížil z power play svou druhou brankou Antošík. V posledních vteřinách však potvrdil výhru Vyškova brankář Karabina, který se trefil přes celé hřiště. 

 


Baník Ostrava – Gamaspol Jeseník 2:4

Branky: Ferenc, Manďák – Plhák 2, Vavrušák, Macura

Poslední kolo nabídlo nejlepší možné vyvrcholení ročníku druhé ligy. Druhý versus první. Gamaspol mohl jet do Ostravy sice uvolněn a bez nervů, jelikož o jeho obhajobě je několik týdnů jasno. Baník potřeboval bodovat, jelikož v případě prohry by se musel ohlížet na výsledek Vyškova. 
Baník nebyl v posledních týdnech v nejlepším rozpoložení. Po důležité výhře nad Vyškovem se ostravský tým uspokojil a v následujících týdnech získat pouze čtyři body za výhru nad Hodonínem a remízu v derby s VŠB.
V prvním poločase se vyvíjelo vše podle plánu domácích. Ferenc využil zaváhání obrany hostů a poslal svůj tým do vedení. Gamaspol vyrovnal Vavrušákem. Ke konci poločasu ale vrátil vedení na stranu Baníku Ostrava Manďák. 
Druhý poločas byl už více v dominanci favorizovaného Jeseníku, který se zde nechoval příliš jako slušný host, který nechá soupeře pohodlně dokráčet na druhý flek. 
Dva góly kapitána Plháka a jedna branka zkušeného Macury rozhodly o třech bodech pro jednoznačného vítěze 2. ligy – východ. 

 


Konečná tabulka
1. AC Jeseník       16 14 1  1  90:43  43
2. Amor Vyškov     16  8 4  4  72:65  28
3. Baník Ostrava     16  8 3  5  67:63  27
4. Atraps Brno      16  7 3  6  54:53  24
5. Tango Hodonín B 16  6 4  6  65:82  22
6. VŠB Ostrava      16  6 2  8  59:52  20
7. UTB Zlín          16  5 2  9  73:72  17
8. Žab. Vlci Brno     16  5 1 10  50:57  16
9. Nasan Brno       16  3 0 13  46:89   9

 

Text:  Tadeáš Indra,  efutsal.cz

 


Jinde na FutsalBrnoLive.cz


Hlavní partneři projektu FutsalBrnoLive.cz